Bliv musiklærer for 4. årgang på Stengård Skole

dato

Musiklærer til 4. årgang

Stengård Skole søger en relationsstærk musiklærer til vores tre 4. klasser i dette skoleår.

Du skal udelukkende varetage musikundervisningen på i alt 4,5 timer om ugen i vores tre skønne 4. klasser. Timerne ligger torsdag og fredag morgen, hvor der også er adgang til vores musiklokale.

Vi kan tilbyde søde børn, gode teamkolleger, imødekommende personalerum og mulighed for sparring. Vi søger en musiklærer som kan arbejde selvstændigt, har lyst til at lære fra sig og som møder børnene med smil og varme.

Du er velkommen til at kontakte skoleleder Claus Møller på telefon 61 33 47 50, hvis du har spørgsmål til stillingen.

Vi ønsker stillingen besat hurtigst muligt. Der er ansøgningsfrist 1. september, og vi afholder løbende samtaler.

I Gladsaxe tager vi udgangspunkt i borgernes og virksomhedernes behov og trivsel i alt, hvad vi gør. Bæredygtig velfærd og udvikling er en mærkesag for os og vi arbejder for både social, miljømæssig og økonomisk bæredygtighed. Med FN’s verdensmål som ramme ser vi en bæredygtig fremtid som noget, vi skaber sammen – med borgere, virksomheder, foreninger og lokalsamfundet. Du kan læse mere om vores mål i Gladsaxestrategien.

Ingen ansatte i Gladsaxe Kommune må ryge eller bruge tobaksrelaterede produkter i arbejdstiden, som for eksempel snus og vapes.

Vi opfordrer alle interesserede uanset alder, køn/identitet, seksualitet, handicap, religion eller etnisk tilhørsforhold til at søge stillingen.

 

INFORMATIONER OM STILLINGEN:

- Arbejdspladsen ligger i:

Lyngby-Taarbæk Kommune

-Virksomheden tilbyder:

-Arbejdsgiver:

Stengård Skole, Triumfvej, 2800 Kgs. Lyngby

-Ansøgning:

Ansøgningsfrist: 01-09-2026;

Se mere her: https://job.jobnet.dk/find-job/4fa7ef5b-4e37-404e-991c-f394b2bfb361

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder JobNet.
Kilde: JobNet
Mest læste artikler