Oplev en vidunderlig afslutning på dagen med en halv times sensommersang i Christianskirken. Kirkens søndagskor inviterer alle til at deltage i en musikalsk oplevelse, hvor både korsatser og fællessang vil fylde kirkerummet. Kom og nyd de smukke toner, uanset om du har været på skovtur eller ej.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Tag del i en dejlig musikalsk oplevelse, når kirkens søndagskor runder dagens skovtur af med en halv times sensommersang. Koret vil præsentere en række fine korsatser, der passer perfekt til sommertiden, og der vil også være mulighed for fællessang, hvor alle kan synge med på flere af sensommerens skønne sange.
Arrangementet er åbent for alle, uanset om man har deltaget i skovturen eller ej. Det er en oplagt mulighed for at nyde en stund med skøn musik i de smukke omgivelser i Christianskirken.
Praktisk information
Dato: Onsdag 2. september 2026
Tid: Kl. 17:00
Sted: Christianskirken, Christian X's Allé 120, 2800 Kongens Lyngby
Entré: Ikke oplyst
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut