Uanset om du er nybegynder eller erfaren i strikke- og hæklekunsten, byder Stengård Kirke dig velkommen til en hyggelig eftermiddag med garn og pinde. Arrangementet foregår i personalestuen på Triumfvej 2, hvor der er kaffe på kanden og godt selskab at finde.
Kom når det passer digDer er ingen fast mødetid, så du kan komme og gå, som det passer dig inden for tidsrummet kl. 15.30-17.30. Her kan du møde andre strikkeentusiaster, udveksle erfaringer og få inspiration til nye projekter.
Faste mødedageStrikke- og hæklehyggen finder sted ca. hver tredje onsdag i måneden fra september til og med april. De kommende datoer er: 18. september, 23. oktober, 20. november, 15. januar, 19. februar, 19. marts og 16. april.
Praktisk Information
Dato: Onsdag 23. april 2025
Tid: Kl. 15.30-17.30
Sted: Stengård Kirke, Triumfvej 2, 2800 Kongens Lyngby
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her