Christianskirkens sognegård åbner dørene for alle håndarbejdsentusiaster, der ønsker at lære at strikke eller hækle. Hvis du allerede er i gang med et projekt, som er gået i stå, kan du også få hjælp til at komme videre.
Der er også mulighed for at deltage i fællesprojekter som at strikke dåbsklude eller lave håndarbejder til Menighedsplejens basar. Arrangementet er en oplagt mulighed for at mødes over en kop kaffe og få en hyggelig snak med andre håndarbejdsinteresserede.
Materialer og tilmeldingMaterialer vil være til rådighed, så du skal blot møde op med godt humør. Der er ingen tilmelding nødvendig, hvilket gør det nemt at deltage, når det passer dig.
Kontakt Mette Nissen for yderligere information, hvis du har spørgsmål eller ønsker at vide mere om arrangementet.
Praktisk information
Datoer: Lørdag 25. oktober 2025 og lørdag 15. november 2025
Tid: Kl. 09:00
Sted: Christianskirkens sognegård, Christian X's Alle 122, 2800 Kongens Lyngby
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her